Biofeedback, Pracownia EEG Fizjoterapia ,Masaż

fizjoterapeuta,trener 2′ Biofeedback Małgorzata Barnaś

Zapraszamy do naszego gabinetu Biofeedback – to innowacyjna metoda mająca na celu poprawę funkcjonowania człowieka. Wykonujemy również badania EEG. Elektroencefalogram jest pomocny w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki.

Czym jest metoda Biofeedback?

Metoda Biofeedback została opracowana przez naukowców w USA w latach `80 XX wieku. Dzisiaj dzięki swoim sukcesom staje się coraz bardziej popularna na wszystkich kontynentach.
Dostępna jest także w centrum medycznym Openmed w Dębicy.
Biofeedback to innowacyjna metoda mająca na celu poprawę funkcjonowania człowieka. Uczy efektywniej zarządzać pracą własnego mózgu i innymi reakcjami fizjologicznymi.
Umiejętnośc kontrolowania układu nerwowego owocuje doskonalszą koncentracją i lepszym samopoczuciem.
Metoda biofeedbac jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Jak Wygląda trening mózgu?

Treningi polegają na kontrolowaniu przebiegu gry komputerowej przy pomocy własnego mózgu. Informacja o pracy mózgu rejestrowana jest przez niewielki sensor umieszczony na głowie Klienta. Następnie informcja ta przesyłana jest do komputera i wyświetlana na ekranie monitora. Klient ma zatem możliwość obserwowania pracy własnego mózgu i jego trenowania. Trening mózgu polega na strowaniu grą komputerową – bez używania klawiatury i myszki. Osoba na bieżąco otrzymuje informację (feedback) zwrotną o pracy własnego mózgu (bio) – jeśli jego praca spełnia odpowiednie parametry funkcjonalne, ustalone przez neuroterapeutę, gra komputerowa postępuje.

Efektywność metody BIOFEEDBACK potwierdzona naukowo.

Skuteczność treningów mózgu wielokrotnie potwierdzono w wielu ośrodkach badawczo – naukowychna całym świecie. Treningi biofeedback z powodzeniem znajduą zastosowanie w redukcji objawów ADHD, zespołu Aspergera, dysleksji, zaburzeń koncentracji i uwagi, zaburzeń nastroju, nadużywania substancji uzależniających, zespołu stresu pourazowego, udarów mózgu oraz tików ruchowych i epilepsji.
Metoda biofeedback w połączeniu z treningiem relaksacyjnym jest również coraz częściej doceniana przez osoby żyjące w ciągłym stresie, pośpiechu. Uczestnicy badań deklarowali, że dziękin treningom biofeedback są spokojniejsi, lepiej zasypiają, mają lepsze samopoczucie, co przekłada się na ich efektywniejsze funkcjonowanie społeczne i zawodowe.

Trening mózgu zamiast leków?

W porównaniu z metodami farmakologicznymi, treningi biofeedback nie wywołują efektów ubocznych. Dodatkowo, podczas gdy działanie jest krótkotrwałe i pojawia się konieczność sięgnięcia po jego kolejną dawkę, efekt treningu biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu.

Dla kogo opracowano metodę BIOFEEDBACK?

Metoda Biofeedback przeznaczona jest dla osób pragnących zwiększyć efektywność pracy swojego mózgu. Korzystają z niej dzieci mające problemy w nauce, młodzież przygotowująca się do ważnych egzaminów na studia oraz dorośli, którzy w trosce o własne zdrowie chcą nauczyć się szybko i efektywnie relaksować i poprawić swoją koncentrację.

Elektroencefalografia (elektroencefalogram, EEG) to badanie, którego celem jest ocena bioelektrycznej czynności mózgu, a co za tym idzie – stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego. Elektroencefalogram jest pomocny w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki. Dzięki EEG można określić także rodzaj śpiączki i ocenić stan zdrowia chorych z guzami mózgu.

}

Godziny przyjęć

poniedziałek, środa: 1000-1735
wtorek, czwartek, piątek: 800-1535

Rejestracja telefoniczna

+48 661 675 000

Gabinet nr 4

ul. ks. Nosala 4, Dębica

Formularz kontaktowy

12 + 7 =